6:47 am - Pazar Nisan 20, 2014

Memurlar Alımı Haziran 2013

Çarşamba, 16 Ocak 2013, 0:16 | MEMURLAR NET İLAN | 0 Yorum | Read 2551 Times
by keloglans

memurlar

2013 haziran ayında memur alımı yapılacaktır. 2013 yılında KPSS Tercih ve Yerleştirme işlemleri ile Haziran ayında KPSS 2013/1, Kasım ayında KPSS 2013/2 Memur alımları yapılacaktır. Çok fazla memur adayının beklediği bu haber tüm memur adaylarını heyecanlandırdı.  Bu dönemlerde alım yapılacak memur sayıları ise DPB tarafından kurumlardan alınacak taleplerden sonra netlik kazanacaktır. 2013 haziran ayında ve yıl genelinde alınacak memur sayısı önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

Bu memur alımlarının dışında bazı Bakanlıkların (Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vb.) personel ihtiyacı doğrultusunda yine ÖSYM tarafından sözleşmeli personel alımları için tercih ve yerleştirme yapılmaktadır. Söleşmeli öğretmenlerinde 2014 yılında kadroya geçebilecekleri haberleri gündemde yerini almaktadır.

Memur adaylarının bunların dışında kamu işçi alımlarını (İŞKUR), sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarıtarafından verilen personel alım ilanlarını, bazı kamu kurumları tarafından özel olarak verilen sözleşmeli personel alım ilanlarını, Emniyet Genel Müdürlüğü, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Adalet Bakanlığı gibi kurumların personel alım ilanlarını takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Memurlar Alım İlanları 2013 başlıklı makalemizde memur alım, memur alım ilan ve memur alımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Tagged with: , , ,

Yorum Yapabilirsiniz